SEKTÖRÜNÜN AVRASYA’DAKİ BULUŞMA NOKTASI

Yalnızca ulusal pazarlarda değil, uluslararası pazarlarda da etkin bir oyuncu olmak için katılımcılarına büyük bir fırsat sunan Tube Eurasia Fuarı, 4 kıtadan katılımcıyı ağırlıyor. Her yıl hem yerli hem de yabancı katılımcı sayısında artış yakalayan fuarda, katılımcı firmalar yeni coğrafyalara ürünlerini tanıtma ve ticaret ağlarını geliştirme imkanı buluyor.

Boru, Profil, Tel Çelik sektörünün öncü üreticileri, tedarikçileri, satın alma uzmanları, sektördeki son yenilikleri keşfetmek ve iş bağlantıları kurmak için bir araya geliyor. Yeni iş ortaklıklarına ortam hazırlamasının yanı sıra, katılımcılar fuar sayesinde mevcut iş ortakları ile de bir araya gelme ve sektörü değerlendirme fırsatı buluyor. Fuar katılımcıları yalnız Türkiye’de değil aynı zamanda yurt dışında da marka bilinirliğini artırma ve şirket imajını güçlendirme fırsatı elde ediyor. 

2023 FUARI BAŞARILARLA GEÇTİ

74 ülkeden 10.513 sektör profesyonelini fuar katılımcıları ile bir araya getiren fuar, 6 kıtaya yayılmış ziyaretçi profili ile ulusal ve uluslararası pazarda etkin bir oyuncu olmak için katılımcılarına büyük bir fırsat sundu. Düzenlendiği ikinci yılda katılımcı sayısında %119, yurt dışı ziyaretçi sayısında %80 artış yakalayan fuar 2025 yılında da bu büyümesini sürdürerek sektörün öncüsü olmaya devam edecek.

NEDEN TÜRKİYE?

Türkiye, gelişmekte olan bir piyasa ekonomisi olarak G-20 üyesi olup tarım, imalat ve hizmetler gibi büyük endüstrilerle çeşitlenen bir ekonomiye sahiptir. Çelik sektörü, 2019 yılında 30 milyon tonluk üretimiyle dünyanın en büyük çelik üreticileri arasında yer alan Türkiye'nin ekonomisine önemli katkılar sağlamaktadır. Yassı ve uzun çelik ürünleri ile yarı mamul üretiminde güçlü olan Türkiye, Avrupa Birliği, Orta Doğu ve Afrika gibi bölgelere ihracat yapmaktadır. Aynı zamanda tel, kablo ve boru endüstrilerinde de önemli bir oyuncu olan Türkiye, elektrik, güç, veri ve telekom kabloları gibi geniş bir ürün yelpazesiyle iç pazar ve ihracatta öne çıkmaktadır. Hükümetin yatırım teşvikleri ve altyapı gelişimiyle desteklenen bu sektörler, artan enerji ve iletişim talebi ile gelecekte daha da büyümesi beklenmektedir.

Tube Eurasia Fuarı, yalnızca yurt içinde değil yurt dışında da uygulayacağı çok kapsamlı tanıtım çalışmaları ile Türkiye’nin bu sektördeki öneminin altını çizerek özellikle ticaret potansiyelinin yüksek olduğu ülkelerden ziyaretçileri ağırlıyor. Böylece Türk katılımcı firmalar, yabancı sektör profesyonelleri ile yeni ve uzun soluklu iş birlikleri kurma imkanı buluyor. Siz de bu fırsatı yakalamak için fuardaki yerinizi hemen alın, ihtiyaç duyduğunuz yabancı alıcı sizi Türkiye’de bulsun.


Neden Tube Eurasia Fuarı’nda Olmalısınız?

Marka Bilinirliğini Artırma Fırsatı

Boru, profil, tel ve çelik sektörünün lider markalarının tercihi olan ve Avrasya Bölgesi’nde düzenlenen en önemli fuarlardan biri konumundaki Tube Eurasia Fuarı’nda katılımcı olarak markanızın görünürlüğünü artırabilirsiniz. Yurt içinden ve yurt dışından gelen ziyaretçiler ile doğrudan iletişim kurarak markanızı tanıtabilir, sektördeki firmalar arasında bilinirliğinizi güçlendirebilirsiniz. Fuarda geliştireceğiniz bağlantılar ile yeni bir iş ağı kurabilir ve firmanızı ileri taşıyabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerinizi Doğrudan Tanıtma İmkanı

Düzenlendiği ikinci seferde büyük bir büyüme yakalayarak yerli ve yabancı daha fazla sektör profesyonelinin dikkatini çeken fuar sayesinde çelik, boru, profil ve tel sektöründe faaliyet gösteren binlerce farklı üretici, tedarikçi ve ithalatçı firma temsilcisi ile bir araya gelme fırsatı yakalayabilir, iş ağınızı genişleterek ürün ve hizmetlerinizi doğrudan tanıtabilirsiniz.

Büyük Bir Pazara Erişim

Türkiye’nin gelişmiş iç pazarı yanı sıra, yurt dışından fuara gelecek yabancı katılımcı ve ziyaretçiler ile de etkileşim kurma fırsatı ile daha büyük bir pazara erişebilirsiniz. Dünyanın farklı bölgelerinden gelen sektörün kilit müşterileri ile kuracağınız ilişkiler sayesinde ürün ve hizmetlerinizi global ölçekte tanıtma fırsatı yakalayabilir, yalnızca yerel değil küresel piyasalarda da rekabet gücünüzü artırabilirsiniz.

Küresel Ağ Oluşturma Olanağı

Dünyanın dört bir yanından nitelikli ziyaretçileri bir araya getiren Tube Eurasia Fuarı’nda profesyoneller ile buluşarak uluslararası arenada etkin bir oyuncu olma yolunda büyük bir adım atma fırsatı yakalayabilirsiniz.  

Pazar Hakkında Daha Fazla Bilgi

Fuara katılarak yalnızca Türkiye’deki iç Pazar hakkında değil, uluslararası arenada sektörün gelişmeleri, yenilikleri hakkında da bilgi sahibi olma imkanı bulabilirsiniz. Dünyanın dört bir yanından gelecek katılımcı firmalar ve ziyaretçiler ile kuracağınız iletişim sayesinde pazara daha geniş bir pencereden bakabilir, rekabeti analiz etme imkanı bulabilirsiniz.